Nakładanie kleju

1. NAKŁADANIE KLEJU

Klej nakładamy pacą zębatą 4mm na powierzchni od 2-3 m²  (w zależności od szybkości wysychania kleju). Optymalna temperatura +10°C do +25°C. Zaleca się klej FST-11.

Docinanie desek

2. DOCINANIE DESEK

Deski docinamy na odpowiedni wymiar ostrym nożem do wykładzin przy pomocy kątownika. W razie potrzeby wyrównujemy krawędzie papierem ściernym.

Układanie desek

3. UKŁADANIE DESEK

Na nałożony klej dociskamy deskę od środka do krawędzi bocznych wyciskając jego nadmiar. Klejenie rozpoczynamy od górnej linii układania. W razie potrzeby docinamy deski na odpowiedni wymiar.

Dociskanie wałkiem

4. DOCISKANIE WAŁKIEM

Po ułożeniu desek na pow. 2-3 m² każdą z desek po kolei dociskamy twardym wałkiem w celu likwidacji ewentualnych pustych przestrzeni pod deskami. Nadmiar kleju natychmiast usuwamy mokrą szmatką lub gąbką aby uniknąć zabrudzeń.

Usuwanie nadmiaru kleju

5. USUWANIE NADMIARU KLEJU

Wzdłuż dolnej krawędzi ułożonej dociśniętej deski usuwamy szpachelką nadmiar kleju. Ma to na celu uniknięcie zabrudzeń klejem wyciskanym przez szczeliny po dociśnięciu kolejnej deski.

Malowanie / Impregnowanie

6. MALOWANIE / IMPREGNOWANIE

Deskę bezbarwną po ułożeniu malujemy specjalnym lazurem impregnującym w kolorze wybranym z palety Fasatta Barva. Deski barwione fabrycznie zaleca się zabezpieczyć, pokrywając gotową powierzchnię bezbarwnym lakierem akrylowym FST-12. Impregnowanie uniemożliwi penetrację wody w szczelinach między deskami.

Webpiksel.pl